„Polański, Horowitz. Hometown” w Nowym Sączu

Zapraszamy na pokaz filmu „Polański, Horowitz. Hometown” oraz spotkanie z jego reżyserami: Anną Kokoszką-Romer oraz Mateuszem Kudłą.

Po kilkudziesięciu latach wreszcie udało im się spotkać w rodzinnym mieście. Dwaj artyści, fotografik Ryszard Horowitz i reżyser Roman Polański, wędrują po Krakowie śladami swoich wojennych doświadczeń. Przemierzają uliczki Kazimierza i dawnego getta, zaglądają do mieszkań, w których spędzili chłopięce lata, wspominają tych, których już nie ma – ale także tych, dzięki którym przeżyli Zagładę. Film jest barwną opowieścią o dzieciństwie, przyjaźni, wspólnym żydowskim losie i przede wszystkim o miejscu, które (mimo upływu czasu i wielu zmian) nadal pozostaje domem.

Spotkanie z reżyserami filmu oraz pokaz filmu odbędą się 28 listopada  br. (wtorek) o godz. 10:00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy Al. Wolności 23.

Wydarzenie jest bezpłatne. Aby zarezerwować miejsce prosimy o kontakt: promocja@sbp.nowysacz.pl, tel. 18 443-87-52, wew. 29.

Organizatorami wydarzenia są: Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, Sądecki Sztetl.