VI SĄDECKI DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU - konferencja i debata

28 stycznia zapraszamy na VI Sądecki Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tradycyjnie wydarzenie będzie miało charakter edukacyjny, a konferencja poświęcona tym tragicznym zagadnieniom odbędzie się w sądeckim Ratuszu.


PROGRAM KONFERENCJI EDUKACYJNEJ w RATUSZU:
g. 9:30 - dr ADAM PUŁAWSKI - "Świadomość rządu na uchodźstwie wobec niespotykanej w dziejach zbrodni - Holokaustu";
g. 10:10 - ROMAN GIEROŃ (IPN w Krakowie) "Pomoc Żydom podczas II wojny światowej w świetle akt powojennych postępowań karnych"
g. 10:50 - pokaz filmu "The liberation of Auschwitz".Wieczorem, o g. 18:00 zapraszamy na debatę w MCK SOKÓŁ na temat edukacji o Holokauście.
Na wydarzenia jest wstęp wolny - zapraszamy do wspólnej pamięci!

 

Zachęcamy, aby tego dnia zapalić także znicz pod tablicą przy synagodze, a także aby odwiedzić symboliczny grób więźniów Auschwitz, który znajduje się na cmentarzu przy ul. Rejtana. Pamiętajmy!

 

Wydarzenie razem z nami organizuje Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka, Fundacja Nomina Rosae, MCK SOKÓŁ, Fundacja Centrum oraz Urząd Miasta Nowego Sącza.

Podpisany na zdjeciu Chaim Buchsbaum pochodził z Nowego Sącza, w czasie wojny przebywał Antwerpii. Zginął w Auschwitz. Los pozostałych ludzi jest nieznany. Zdjęcie wykonano w czasie koloni letniej w Tropiu koło Nowego Sącza. Fot. arch. Yad Vashem. Podpisany na zdjeciu Chaim Buchsbaum pochodził z Nowego Sącza, w czasie wojny przebywał Antwerpii. Zginął w Auschwitz. Los pozostałych ludzi jest nieznany. Zdjęcie wykonano w czasie koloni letniej w Tropiu koło Nowego Sącza. Fot. arch. Yad Vashem.