PROMOCJA WYDAWNICTW EDUKACYJNYCH O HOLOKAUŚCIE - XIV Sztetlowy Cheder

27 stycznia - w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu - zapraszamy do Biblioteki Miejskiej w Nowym Sączu (ul. Franciszkańska), na promocję dwóch wydawnictw edukacyjnych poświęconych Holokaustowi. Wydarzenie wpisuje się w nasz cykl spotkań z książką - "Sztetlowy Cheder". To już XIV takie spotkanie.
Pierwszym z promowanych wydawnictw jest praca zbiorowa pt. "Ciemności kryją ziemię" (red. P. Trojański i M. Grądzka-Rejak).
Publikacja jest pokłosiem projektu edukacyjnego realizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w 2019 r.
Książka jest doskonałym podręcznikiem dla nauczycieli, którzy chcą zagłębić się w tematykę Zagłady Żydów. Kwestie poruszone w książce dotyczą także historii polskich i sądeckich Żydów. W tekście znajdziemy m.in. ciekawy artykuł Artura Franczaka dotyczący zbrodni w Popardowej i wiele innych historii. W dyskusji nad książką wezmą udział: dr Maria Molenda, Edyta Danielska, Artur Franczak i dr Łukasz Połomski.
W czasie spotkania będzie można otrzymać także drugie wydawnictwo - przewodnik-grę miejską po żydowskich śladach Nowego Sącza pt. "Sądecki Sztetl". Tę unikatową książeczkę opracował Łukasz Połomski. Jest ona znakomitym, gotowym scenariuszem lekcji historii na terenie naszego miasta. Może także służyć każdemu, kto chce zgłębić historię sądeckich Żydów.
ZAPRASZAMY - WSTĘP WOLNY!
Książka w cenie 30 zł
Przewodnik - gratis w czasie promocji oraz w kolejnych dniach w PBW