MARINA HULIA - spotkanie autorskie - X Sztetlowy Cheder

Marina Hulia – Rosjanka urodzona na terenie dzisiejszej Ukrainy, pochodzi z mieszanej, rosyjsko-białoruskiej, rodziny. Od 20 lat mieszka w Polsce. Działaczka społeczna. Oprócz pisania śpiewa i recytuje poezję. Człowiek Dnia Radio Wolna Europa – Sekcja Białoruska i Rosyjska (2005). Laureatka Nagrody Specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za Nieocenione Zasługi dla Kultury Polskiej, zwłaszcza Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży, a także Integracji Społecznej (2006) oraz Nagrody im. Sergio Vieira de Mello za Zasługi dla Pokojowego Współistnienia i Współdziałania Społeczeństw, Religii i Kultur (2005).

Marina od trzech lat opiekuje się czeczeńskimi dziećmi i mamami koczującymi miesiącami w białoruskim Brześciu w oczekiwaniu na otrzymanie statusu uchodźcy oraz tymi, którym udało się w końcu wjechać do Polski i tu czekają na uregulowanie ich sytuacji prawnej (Dzieci z Dworca Brześć).
Rozmowa będzie się toczyć wokół dwóch książek :
„Ashab i kawałek pizzy” - to krótkie historie zwykłych i niezwykłych ludzi ( zarówno tych, którzy doświadczyli okrucieństw wojny, jak i tych zmagających się z bardziej codziennymi problemami – historie te pozostają w pamięci, czasem po skończeniu jednej z nich potrzebna jest chwila przerwy na ochłonięcie…Porozmawiamy o sytuacji politycznej i ekonomicznej Czeczenii, a także tego, jak skomplikowany jest proces ubiegania się o azyl w Polsce.
Druga część wydarzenia będzie poświęcona książce "Recydywista", której autorką, wraz ze Zbigniewem Wojnarowskim, jest także Marina Hulia. Marina zdradza w niej najintymniejsze epizody ze swojego osobistego życia i jej związku z recydywistą, którego poznała podczas realizacji jednego ze swoich projektów resocjalizacyjnych.
Zapraszamy na spotkanie z wyjątkową kobietą, która – jak sama przyznaje – uzależniona jest od pomagania !
Zapraszamy także na fanpage – dzieci z Dworca Brześć.
Podczas spotkania będzie można nabyć książkę „Recydywista”
11.02.2019 godzina 17.00 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu

Organizatorem wydarzenia jest Sądecki Sztetl, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka i Fundacja Centrum.
Mecenasem wydarzenia jest Hotel Beskid.