IV CHAIMOWA CEDAKA - "BY ŁÓŻKO NIE BYŁO CAŁYM ŚWIATEM"

dam Dudek od niemal czterech lat prawie w ogóle nie opuszcza łóżka w soim domu. Neurosarkoidoza, na którą cierpi młody mąż i głowa rodziny, stale odbiera mu zdrowie i nadzieję na to, że będzie kiedyś mógł normalnie żyć.
Historia Adama szerzej opisana jest w artykule: https://bit.ly/3c9uYAf

Ta zbiórka to sprzeciw wobec losu, który doknął małżeństwo Dudków - wspaniałych, dobrych ludzi. Chcemy poprzez tę akcję ufundować Adamowi wózek i przystosowany samochód, który będzie w stanie przewozić taki sprzęt. Cele są śmiałe, ale większa jest nasza ufność i wiara w dobroć osób, które zechcą pomóc Adamowi i Magdzie.

Makowica pod Limanową, gdzie mieszkają Dudkowie, to niezwykle malownicza wieś Beskidu Wyspowego. Niestety to co decyduje o jej uroku i pięknie - jej pagórkowatość i górzysty teren, dla Adama stanowi naturalną przeszkodę nie do pokonania. Siłą własnych rąk mężczyzna nie jest w stanie nawet wyjechać pod swój dom.

Stąd właśnie potrzeba mocnego wózka akumulatorowego, który poradzi sobie w górskim terenie. Koszt to ok . 8.000 PLN.

Samochód z kolei pomógłby choremu wybrać się do kościoła, w odwiedziny do bliskich rozporoszonych po okolicy, załatwić sprawy w mieście - słowem zapewniłby kolejną namiastkę normalności.  Orientacyjny koszt używanego samochodu: 22.000 PLN.

Zachęcam i z serca proszę o wsparcie dla Adama - możemy w ten spośób realnie odmienić los chorego.

Zbiórka prowadzona jest przez Sądecki Sztetl w ramach cyklicznej akcji charytatywnej Chaimowa Cedaka ku czci cadyka Chaima Halberstama.

PRZEMYSŁAW JASKIERSKI

JAK POMÓC?

LINK DO PORTALU POMAGAM.PL:

https://pomagam.pl/wr6p8kyw?fbclid=IwAR2DNF2Vc1mq3FQAm7OhDVAtMzE4SdrVLjrXpTF8bADzQEvcPoSBUWgN-RE