II CHAIMOWA CEDAKA - Akcja Charytatywna

Pomocą w ramach tegorocznej Cedaki chcielibyśmy objąć rodzinę Państwa Wojnarów, której historia została opisana w artykule Krystyny Trzupek: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/nowy-sacz/a/pomozmy-wyremontowac-dom-dla-chorego-jasia-wojnara-i-jego-rodziny,12447440/

Rodzina wynajmuje nieduży, drewniany dom położony w oddalonym od głównej drogi przysiółku wsi Porąbka na Limanowszczyźnie. W domu mieszkają Pan Dariusz i Pani Teresa oraz ich dzieci: Roksana (8 lat) i Gabrysia(14 lat) i Jaś (7 lat). Najmłodszy z rodzeństwa Jaś urodził się z porażeniem mózgowym i padaczką lekoodporną, co czyni życie chłopca całkowicie zależnym od innych.
W obliczu rosnących potrzeb Rodziny związanych z dostępem do opieki medycznej, apteki, sklepu i innych podstawowych usług, a także w związku z koniecznością powiększenia przestrzeni użytkowej domu, Rodzina po wielkich trudach zaciągnęła kredyt i kupiła wymarzony dom w sąsiedniej wsi. Nowe lokum, wymagające całkowitej przebudowy i remontu jest sukcesywnie wykańczane przez Pana Dariusza - jedynego żywiciela Rodziny.
Niestety w ostatnim czasie Państwo Wojnarowie zostali zaskoczeni informacją o nagłej konieczności opuszczenia wynajmowanego budynku do czerwca 2018 roku. Sytuacja ta sprawia, że przed Rodziną stanęło widmo braku miejsca do życia, gdyż prace remontowe w kupionym przed rokiem domu są na początkowym etapie. Szczególnie trudna jest sytuacja Jasia, który wymaga warunków do życia o podwyższonym standardzie.
Zwracamy się z apelem o pomoc Rodzinie Wojnarów w wyjściu z trudnej sytuacji - przede wszystkim chodzi o wsparcie w doprowadzeniu kupionego domu do stanu pozwalającego na zamieszkanie. Przydatne zatem będą materiały budowlane:
- płyty regipsowe,
- profile do płyt,
- elementy złączne - wkręty, śruby, gwoździe,
- płyty OSB (podłogowe),
- gładzie,
- kleje,
- farby,
- materiały ociepleniowe (styropian, wełna),
- zaprawy,
- inne.

Ponadto, do wyposażenia domu, potrzebne będą:
- wanna, brodzik, umywalki,
- materace, łóżka,
- meble kuchenne;
- drobne AGD

Rodzinie można pomóc również poprzez odciążenie w bieżących wydatkach, a te związane są przede wszystkim z pielęgnacją i opieką nad Jasiem:
- kosmetyki i lekarstwa pielęgnacyjne;
- żywność o długim terminie przydatności;
- chemia gospodarcza.

Wsparcia można udzielić również poprzez wpłaty na konto Pani Teresy Wojnar:
Bank spółdzielczy w Limanowej nr konta 41 88040000 0021 02106049 0001

Pomagajmy! Tel. do nas: 696369994. Akcję koordynuje Przemek Jaskierski.

***
Cedaka znaczy dobroczynność. Akcję dedykujemy pamięci Chaima Halberstama, sądeckiego rabina, który bezinteresownie pomagał najuboższym bez względu na wyznanie, poglądy i pochodzenie. Wiosną, kiedy przypada jego rocznica śmierci, chcemy powrócić do jego pięknej idei!