Aktualności

15 stycznia zapraszamy na III Sądecki Dzień Judaizmu w Kościele.

więcej »

Kochani, życzymy Wam pokoju serca, wiary w nadzieję i miłość. Pięknych świąt!

więcej »

27 grudnia, zapraszamy o g. 18.00 do Domu Historii. Zapalimy czwartą świeczkę chanukową.

więcej »

16 grudnia 2016 r. minie już sześć lat od śmierci Jakuba Mullera. Tego dnia pamiętajmy o tym wyjątkowym Człowieku.

więcej »

Zapraszamy do wspólnej świątecznej paczki! Tradycyjnie pomagamy ubogim rodzinom z Łemkowszczyzny.

więcej »

W 1966 roku Polska świętowała Milenium chrztu i swojej państwowości. Jak to wyglądało na Sądecczyźnie? Zapraszamy do Domu Historii w piątek 9 grudnia.

więcej »

Zapraszamy po raz pierwszy do udziału w ogólnopolskiej akcji Amnesty International. Do 10 grudnia będziemy zbierać listy w sprawie obrony osób prześladowanych z różnych powodów.

więcej »

Zapraszamy po raz trzeci do udziału w Jesiennej Jesziwie! Kolejna edycja już 30 listopada.

więcej »

Serdecznie zapraszamy 22.11.2016 r. do podziemi Sądeckiej Biblioteki Publicznej (ul. Franciszkańska). Listopadowe wydarzenie poświęcone sprawom ostatecznym zakończy nasz cykl "Łemkowskie Drogi". 

więcej »

23 listopada zapraszamy na spotkanie z Jerzym Wójcikiem i dr Dawidem Golikiem. Będziemy dyskutować nt. książki "Oddział. Między AK i UB - historia żołnierzy Łazika".

więcej »

11 listopada zapraszamy do Domu Historii na wykład Anny Totoń o egzekucji w Biegnicach z 1941 r. Wydarzenie poświęcamy pamięci Bolesława Barbackiego, który wówczas został zamordowany przez Niemców.

więcej »

1 i 2 listopada zachęcamy do odwiedzania zapomnianych nekropolii. Niech na każdym grobie rozbłyśnie światło pamięci!

więcej »

W październiku zakończyliśmy prace przy wymianie ogrodzenia Cmentarza Ewangelickiego przy ul. Orkana. Współpraca z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Nowym Sączu pomaga ocalić to miejsce od zapomnienia.

więcej »

20 paździrnika wzięliśmy udział w gali wręczenia nagrody POLIN 2016. Laureatem tegorocznej edycji został Pan Jacek Koszczan z Dukli-gratulujemy!

więcej »

W środę 19 października o g. 19.00 zapraszamy na niezwykły spektakl o Janie Karskim!

więcej »

W minionych tygdniach Markus Lustig podjął decyzję o zaprzestaniu działalnosci Ziomkostwa Sądeczan w Izraelu. Zakończyła się kilkudziesięcioletnia historia tej organizacji.

więcej »

Dyrektor Sądeckiego Sztetlu otrzymał nominacje do prestiżowych nagród - POLIN 2016, a także Nagrody im. Ireny Sendlerowej. Trzymamy kciuki za pozytwyne rozstrzygnięcie!

więcej »

Fundacja Nomina Rosae zaprasza na XI Labirynt Historii. Tegoroczna edycja została poświęcona historii kobiet.

więcej »

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jerzego Bogusza. To był niezwykły człowiek, a Jego życie było wielkim świadectwem.

więcej »

Serdecznie zapraszamy 2 października na ostatni w tym roku spacer po historii Nowego Sącza. Przemierzymy ulicę Lwowską - od Rynku do Galerii Trzy Krony.

więcej »

Serdecznie zapraszamy do Domu Historii. Od 24 września będzie można obejrzeć wystawę o życiu codziennym w okupowanym przez Niemców Nowym Sączu. Zapraszamy!

więcej »

Już można kupić wspomnienia Markusa Lustiga! Książka pt. "Skrwawiony puch" miała promocję w sierpniu.

więcej »

Sierpień był dla nas wyjątkowym czasem pamięci. Dlatego nasze podziękowania dla tych, którzy nam pomagali, płyną prosto z serca!

więcej »

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Łemkowskie Drogi. Tym razem usłyszymy muzykę i piosenki inspirowane tradycyjnymi melodiami łemkowskimi.

więcej »

Markus Lustig wreszcie wydaje po polsku swoje niezwykłe wspomnienia! 25 sierpnia zapraszamy na promocję ksiązki w Nowym Sączu!

więcej »

23 sierpnia 2016 r. zapraszamy na uroczystości rocznicy likwidacji getta w Nowym Sączu.

więcej »

Zapraszamy na uroczystości w ramach "Tygodnia Pamięci" - w ten sposób oddajemy hołd mieszkańcom naszego regionu, którzy zostali zamorodwani w Holokauście.

więcej »

6 sierpnia zapraszamy na koncert bandurowy do kościoła ewangelickiego w Nowym Sączu!

więcej »

Uwaga! W związku z fatalną pogodą w niedzielę 17 lipca odwołaliśmy nasz spacer. Spotkamy się w środę 20 lipca o g. 18.00.

więcej »

Zapraszamy na prelekcję Antoniego Kroha. Wybitny etnograf podzieli się z nami swoimi refleksjami na temat "Akcji Wisła".

więcej »