Aktualności

24 kwietnia o g. 18.00 zapraszamy do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu. Będziemy gościć Panią Monikę Sznajderman.

więcej »

Cierpienie w filozofii to trudny temat. Są pytania, na które odpowiedzi nie ma. O cierpieniu w kontekście Hioba pisze dla nas dr Krzysztof Cierlikowski.

więcej »

Jak zadowalać się „plecami” Boga, podczas gdy ciągle pragniemy czytać z Jego „twarzy”? - pyta w Dialogach Wielkopostnych rabin Avi Baumol. Zapraszamy do lektury!

więcej »

Od 24 marca do 7 kwietnia pomagamy potrzebującym - prosimy o wsparcie!

więcej »

"Mój Bóg jest inny..." - pisze ks. Jan Pipka, proboszcz Parafii Greckokatolickiej w Nowym Sączu i Krynicy. Zapraszamy do lektury kolejnej części "Dialogów wielkopostnych".

więcej »

Historia Hioba to walka z trudnościami. Warto wychodzić z nich lepszymi -  w naszych "Dialogach Wielkopostnych" pisze o tym ks. Jarosław Studziński SJ.

więcej »

Zapraszamy do drugiej edycji naszych "Dialogów wielkopostnych". Tym razem popatrzymy na postać Hioba.

więcej »

Czujemy się zaszczyceni mogąc Wam ogłosić, że nowym Honorowym Ambasadorem Sądeckiego Sztetlu zostanie Pan Władysław Żaroffe!

więcej »

7 lutego zapraszamy do MCK Sokół. Czeka nas prawdziwa uczta filmowo-teatralna!

więcej »

27 stycznia zapraszamy na wykłady, na zapalenie zniczy. To ważne abyśmy pamiętali!

więcej »

Byliście kiedyś na urodzinowym wieczorze poetyckim? Zapraszamy do Domu Historii 22 stycznia o g. 18.00.

więcej »

15 stycznia zapraszamy na III Sądecki Dzień Judaizmu w Kościele.

więcej »

Kochani, życzymy Wam pokoju serca, wiary w nadzieję i miłość. Pięknych świąt!

więcej »

27 grudnia, zapraszamy o g. 18.00 do Domu Historii. Zapalimy czwartą świeczkę chanukową.

więcej »

16 grudnia 2016 r. minie już sześć lat od śmierci Jakuba Mullera. Tego dnia pamiętajmy o tym wyjątkowym Człowieku.

więcej »

Zapraszamy do wspólnej świątecznej paczki! Tradycyjnie pomagamy ubogim rodzinom z Łemkowszczyzny.

więcej »

W 1966 roku Polska świętowała Milenium chrztu i swojej państwowości. Jak to wyglądało na Sądecczyźnie? Zapraszamy do Domu Historii w piątek 9 grudnia.

więcej »

Zapraszamy po raz pierwszy do udziału w ogólnopolskiej akcji Amnesty International. Do 10 grudnia będziemy zbierać listy w sprawie obrony osób prześladowanych z różnych powodów.

więcej »

Zapraszamy po raz trzeci do udziału w Jesiennej Jesziwie! Kolejna edycja już 30 listopada.

więcej »

Serdecznie zapraszamy 22.11.2016 r. do podziemi Sądeckiej Biblioteki Publicznej (ul. Franciszkańska). Listopadowe wydarzenie poświęcone sprawom ostatecznym zakończy nasz cykl "Łemkowskie Drogi". 

więcej »

23 listopada zapraszamy na spotkanie z Jerzym Wójcikiem i dr Dawidem Golikiem. Będziemy dyskutować nt. książki "Oddział. Między AK i UB - historia żołnierzy Łazika".

więcej »

11 listopada zapraszamy do Domu Historii na wykład Anny Totoń o egzekucji w Biegnicach z 1941 r. Wydarzenie poświęcamy pamięci Bolesława Barbackiego, który wówczas został zamordowany przez Niemców.

więcej »

1 i 2 listopada zachęcamy do odwiedzania zapomnianych nekropolii. Niech na każdym grobie rozbłyśnie światło pamięci!

więcej »

W październiku zakończyliśmy prace przy wymianie ogrodzenia Cmentarza Ewangelickiego przy ul. Orkana. Współpraca z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Nowym Sączu pomaga ocalić to miejsce od zapomnienia.

więcej »

20 paździrnika wzięliśmy udział w gali wręczenia nagrody POLIN 2016. Laureatem tegorocznej edycji został Pan Jacek Koszczan z Dukli-gratulujemy!

więcej »

W środę 19 października o g. 19.00 zapraszamy na niezwykły spektakl o Janie Karskim!

więcej »

W minionych tygdniach Markus Lustig podjął decyzję o zaprzestaniu działalnosci Ziomkostwa Sądeczan w Izraelu. Zakończyła się kilkudziesięcioletnia historia tej organizacji.

więcej »

Dyrektor Sądeckiego Sztetlu otrzymał nominacje do prestiżowych nagród - POLIN 2016, a także Nagrody im. Ireny Sendlerowej. Trzymamy kciuki za pozytwyne rozstrzygnięcie!

więcej »

Fundacja Nomina Rosae zaprasza na XI Labirynt Historii. Tegoroczna edycja została poświęcona historii kobiet.

więcej »

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jerzego Bogusza. To był niezwykły człowiek, a Jego życie było wielkim świadectwem.

więcej »