Aktualności

Człowiek żyje dotąd, do kiedy się o nim pamięta. Dlatego cieszy nas, że aż tyle osób dotarło na nasze liczne wydarzenia sierpniowe!

więcej »

Odszedł od nas za szybko. Jesteśmy wszyscy wstrząśnięci tą śmiecią. Bez Jerzego Leśniaka Nowy Sącz już nie będzie tym samym miastem.

więcej »

23 sierpnia to najważniejsza data w działalności Sądeckiego Sztetlu. Już po raz 5. będziemy wspólnie pamiętać o pomordowanych sądeckich Żydach. Zapraszamy!

więcej »

19 sierpnia odbędą się centralne uroczystości związane z 75. rocznicą likwidacji gorlickiego getta. W pięknym mieście nad Ropą spotkamy się już 18 sierpnia.

więcej »

Żegnamy dwóch Żydów związnych z Dobrą, cudem ocalałych z egzekucji w 1942 r.  Ich śmierć napełniła nas smutkiem, bowiem wraz z ich szybkim odejściem skończyła się historia mszańskich Żydów.

więcej »

20 sierpnia, w niedzielę, zapraszamy do Białej Niżnej. Upamiętnimy Ofiary egzekucji i likwidacji grybowskiego getta.

więcej »

18 sierpnia widzimy się w Bieczu - to ważne wydarzenia dla nas i całego miasteczka!

więcej »

17 sierpnia po raz kolejny oddamy hołd starosądeckim Żydom. Zapraszamy do wspólnej pamieci!

więcej »

10 sierpnia zapraszamy do Limanowej i Starej Wsi - będziemy wspominać Zagładę tamtejszych Żydów. Pamiętajmy!

więcej »

9 sierpnia spotkamy się w Mszanie Dolnej. Będziemy wspominać tych, którzy 75 lat temu znaleźli śmierć w tamtejszych lasach.

więcej »

Żegnamy jednego z ostatnich starosądeckich Żydów, świadka historii i naszego przyjaciela. Wraz z Jego śmiercią kończy się historia sztetlu Atl Sanz.

więcej »

Zapraszamy 16 lipca do Limanowej! To pierwszy akcent obchodów 75. rocznicy likwidacji tamtejszego getta.

więcej »

14 lipca zapraszamy do Bobowej - pamiętajmy razem!

więcej »

2 lipca zapraszamy na szereg wydarzeń zwiazanych z 70. rocznicą Akcji Wisła.

więcej »

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia zwiazane z 500 leciem Reformacji!

więcej »

Zapraszamy w sobotę 17 czerwca na XIV spacer historyczny. Spotykamy się o g. 16.00 w MCK SOKÓŁ.

więcej »

Zapraszamy 21 maja (niedziela) o g. 16.00 na nasz XIII spacer historyczny. Tym razem po Łabowej oprowadzi nas Pani Celina Cempa.

więcej »

Do końca czerwca można zwiedzać w Domu Historii niezwykłą wystawę o książce żydowskiej. Zapraszamy!

więcej »

W niedzielę, 30 kwietnia o g. 18.00 zapraszamy do Domu Historii na niezywkłe spotkanie z poezją. Tym akcentem zakończymy obchody 75. rocznicy Akcji Kwietniowej w sądeckim getcie.

więcej »

Z bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Henryka Szewczyka. Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy współczucia.

więcej »

Zapraszamy do wspólnej pamięci. Przed nami niezywkły tydzień poświęcony 400 mieszkańcom naszego miasta, którzy zginęli w dniach 29 i 30 kwietnia 1942 r.

więcej »

28 kwietnia (piątek) zapraszamy młodzież szkolną do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej na warsztaty pisma herbajskiego.

więcej »

Tylko my możemy w swoich sercach zbudzić Boga ze snu. Na przekór wieczności i ciemności, bądźcie światłem błyszczącym w zaciemnionej codzienności. Niech poranek wielkanocny przyniesie Wam radosne Alleluja, które przede wszystkim odmieni ludzkie serce. Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał! Christos woskresie, Woistinu woskresie!

więcej »

24 kwietnia o g. 18.00 zapraszamy do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu. Będziemy gościć Panią Monikę Sznajderman.

więcej »

Cierpienie w filozofii to trudny temat. Są pytania, na które odpowiedzi nie ma. O cierpieniu w kontekście Hioba pisze dla nas dr Krzysztof Cierlikowski.

więcej »

Jak zadowalać się „plecami” Boga, podczas gdy ciągle pragniemy czytać z Jego „twarzy”? - pyta w Dialogach Wielkopostnych rabin Avi Baumol. Zapraszamy do lektury!

więcej »

Od 24 marca do 7 kwietnia pomagamy potrzebującym - prosimy o wsparcie!

więcej »

"Mój Bóg jest inny..." - pisze ks. Jan Pipka, proboszcz Parafii Greckokatolickiej w Nowym Sączu i Krynicy. Zapraszamy do lektury kolejnej części "Dialogów wielkopostnych".

więcej »

Historia Hioba to walka z trudnościami. Warto wychodzić z nich lepszymi -  w naszych "Dialogach Wielkopostnych" pisze o tym ks. Jarosław Studziński SJ.

więcej »