AKCJE CHARYTATYWNE W SĄDECKIM SZTETLU - 2019 r.

Móc podsumować działalność charytatywną Sądeckiego Sztetlu to przyjemność, bo to okazja by powrócić do wielu wyjątkowych, pełnych radości i wzruszenia chwil. Dzięki Wam, takich momentów w mijającym roku było sporo.

Styczeń był miesiącem pełnym pracy, gdzie wieńczyliśmy działania związane ze Sztetlowym Mikołajkiem 2018. Wsparcie dla rodziny Dudków płynęło zewsząd, a skala pomocy przeszła wszelkie oczekiwania, by w pewnym momencie zwyczajnie wymknąć się spod kontroli. Duża w tym zasługa Krysi Trzupek, której artykuły w znakomity sposób promowały akcję i zwracały uwagę wielu ludzi spoza sztetlowego środowiska. Ten olbrzymi sukces to zasługa wielu ludzi, organizacji, z Krysią na czele :)
Warto też wspomnieć o zbiórce żywności w sklepach Centrum, która z roku na rok rośnie w swej skali. Przy tej okazji dziękujemy sieci Centrum, że otwiera swoje drzwi szeroko ilekroć zwrócimy się o pomoc.

Okres Wielkanocy to niezmiennie czas, w którym organizujemy Chaimową Cedakę - akcję, której nazwą nawiązujemy do wielkiego sądeckiego dobroczyńcy cadyka Chaima Halberstama.
Pomagaliśmy wspaniałej rodzinie Państwa Węgrzynów ze Szczyrzyca, którzy ze względu na chorobę najmłodszego z synów, potrzebowali przeprowadzić się do nowego domu.
Choć nie od razu udało się ten cel osiągnąć, to niedawne święta Węgrzynowie spędzili już u siebie :)

Rok wieńczymy Mikołajkiem, którego celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie Justyny Stochel. Dziękujemy za każdy datek! Będziemy Was informowali o przebiegu leczenia dwudziestolatki z Limanowej.
 
Staramy się pozostawać w kontakcie z osobami, dla których w swojej historii Sądecki Sztetl organizował pomoc. W tym roku byliśmy między innymi u Maniusia z Ropek, czy Pani Ani z Tymbarku, dla której udało się wybudować nową studnię.
Dziś możemy mówić o społeczności charytatywnej Sądeckiego Sztetlu, którą tworzymy dzięki Wam.

Dziękując za Wasze serca i okazaną w 2019 roku pomoc, życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2020, chcemy już teraz poprosić Was, byście pozostali z nami i wspierali kolejne akcje Sądeckiego Sztetlu.
 
Przemek Jaskierski
 
Państwo Węgrzynowie - zostali objęci pomocą w ramach Chaimowej Cedaki 2019. Państwo Węgrzynowie - zostali objęci pomocą w ramach Chaimowej Cedaki 2019.
Justyna Stochel została objęta pomocą w ramach Sztetlowego Mikołajka 2019. Justyna Stochel została objęta pomocą w ramach Sztetlowego Mikołajka 2019.